Kişisel Blog Adına Herşey

Oyun Bilgileri

SWAT-3, FPS oynanışına sahip taktiksel bir aksiyon oyunuydu. Türünün en özel yapımlarından biri olan SWAT-3, rakiplerine oranla bazı yönlerden ağır basıyordu. Oyunda diğer FPS’lerde kullanamadığımız kadar strateji uygulamak zorundaydık. Aksi halde ekibimizi yalnız bırakmamız söz konusu oluyordu. Örneğin birden fazla girişi olan bir binaya, düşmanın zayıf yönüne en yakın yerden girmemiz, her zaman için bizim ve ekibimizin sağlığı açısından gayet yararlı olmuştur.

Bir çok FPS’de karşılaştığımız gibi düşmanın orta yerine atlayıp, gelene gidene kurşun sıkmak, SWAT 3’te tam manasıyla işlemiyordu. Oyunda düşmanlarda gayet akıllıca davranıyorlardı. Bir kere oyunu her açığınızda yerleri değişiyorken, kuytu köşelere saklanmaları da, her an tetikte olmanızı gerekiriyordu. Ekibinizle odaları dolaşırken, düşman bazen yatağın altından, bazen dolaptan hatta bazende merdiven altındaki gizli bir kapaktan çıkıveriyordu ki, bu durum oyundaki heyecan kat sayısını epey arttırıyordu.

Mantalitesi ekip çalışmasına dayanan SWAT 3’te, Red ve Blue olmak üzere takımımızı 2’ye ayırabiliyorduk. Böylelikle birden fazla mevziiyi korumamız gereken anlarda, iki grup halinde çalışabiliyorduk. Bir çok yönüyle rakiplerinden ayrılan SWAT 3, 1999 yılında piyasaya çıkmıştı. Aradan geçen yıllarda yeni bir SWAT haberi duymak için sabırsızlandık hep. Bundan neredeyse tam 1 yıl önce, SWAT 4’ün ilk haberleri geldi. Sevindik! çünkü tekrar rehine kurtarıp, teröristleri etkisiz hale getirecektik. İşte bu duygu yoğunluğuyla geçen 1 yıldan sonra SWAT 4’ü nihayet ele geçirdik!

Brifing

Oyunu yükleme işlemi sürerken, SWAT 4’ü ne kadar süredir beklediğimi unutmuş olmalıyım ki, hiç sabırsızlanmadım. Gelin görün ki oyun açılıp, karşımda SWAT 4 logosunu görünce, mest oldum diyebilirim. Eski günlerim, eski operasyonlarım gözümde canlandı(!) Daha fazla beklemeden hemen görevlere başlamak istiyordum. Fakat öncelikle ayarlar ekranına uğradım. Oyunda ayrıntılı görüntü ayarlarının bulunması, önemli bir artı. Ayrıca tuş kombinasyonlarının, SWAT 3’e oranla daha da azaltılması dikkatimi çeken bir başka ayrıntı oldu. Böylelikle oynanabilirlik adına iyi bir adım atılmış. SWAT 3’te bilindiği üzere çok fazla tuş kombinasyonu bulunuyordu.
İlk görevime geçmeden önce antrenman bölümüne göz attım. Tek başıma olarak başladığım parkura, ekibimi yanıma katarak devam ettim. Yapımcılar çok yararlı bir alıştırma bölümü hazırlamışlar. Görevler boyunca karşınıza gelebilecek her engel için, antrenman bölümünde alıştırma yapabiliyorsunuz. Eski versiyonu oynayanlara, oynanabilirlikteki kısa yollar oldukça hoş gelecektir. SWAT 4’te, yanınızdaki elamanlara komut vermek için bir çok tuşa basmak yerine mouse’un sağ tuşuna basıp, açılan menüden seçim yapıyoruz. Böylelikle aksiyonun yükseldiği anlarda, kararlarımızı uygulatırken daha dinamik olabileceğiz.

Artık ilk görevime çıkmanın vakti geldiğini düşünerek, Career’e tıkladım. İlk bölüm “Food Wall Restaurant”. Karşımda duran arayüz sayesinde, ister sesli ister yazılı brifing alabiliyorum. Bunun dışında görevle ilgili ayrıntılı bilgiler edinebiliyoruz. Hedefin saç renginden tutun, doğum tarihine, göz renginden tutun boy ve kilosuna kadar ayrıntılar bize sunuluyor. Tabii her görevde elimizdeki bilgiler bu kadar çok olmayacak. Bu durum bizi iyiden iyiye havaya sokuyor.

Oyun Görüntüleri
Sistem Gereksinimleri

İşlemci: * Intel Pentium III 1.0 GHz / Intel Celeron 1.2 GHz / AMD Athlon 1.2 GHz
RAM: 256 MB RAM
HDD: 2 GB free hard disk space
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce2 (MX 200/400 not supported) with 32 MB of ATI Radeon 8500 with 64 MB with Microsoft DirectX 9 drivers installed
İşletim Sistemi: Windows 98SE, Windows 2000

 

Kurulum

Oyun hazır kuruludur ve cracke gerek yoktur sadece rardan çıkarmınız yeterli olacakdır ayrıca oyunu bizzat kendim yükledim.

İndirmek İçin Tıklayın

Comments on: "Swat 4 | Tek Link | Full | Crackli | 683 Mb !!!" (1)

  1. HaKaN said:

    Oyun gerçekten güzel..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: