Kişisel Blog Adına Herşey

PES 2014 Detayları

Öne çıkan özellikler:-Güç düzeyleri farklı olan oyuncuların mücadeleleri daha gerçekçi olacak.

-Yenilenen fizik sistemi ve kontroller sayesinde, yavaş ve güçlü oyuncularla, daha kısa ama seri rakipleri arasında daha gerçekçi mücadeleler yaşanacak.
-Oyuncu hareketleri, topa bağlı kalmaksızın yapılabilecek. Böylece, top oyuncuya gelmeden, bir vücut hareketiyle rakibin dengesini bozabilecek.
-Artık, seyirci farktörü oyunu etkileyebilecek. Örneğin, brezilya liginde rakibe bacak arası yaptığınızda taraftarlar çılgınca bağıracak.
-Takımların formasyon ayarları, maçın kaderine doğrudan etki edecek.
-Takımınızdaki bazı kilit oyuncular, diğer oyuncularınızı motive edebilecek.

-Yeni grafik motoru “barycentre”(kütle merkezi) diye anılan bir sistem kullanıyor. Bu sistem sayesinde, oyuncuların vücutlarının farklı bölümleri farklı hareket edecek ve gerçekçi olacak.
-PES takımı, oyuncu yüzlerinde “foto-gerçeklik” olarak bilinen bir sistem kullanacak. Bu sistem sayesinde, daha detaylı ve gerçekçi yüzler olacak.
-Formalar oyuncu modellerinden bağımsız olacak ve oyuncunun üzerinde daha gerçekçi duracak. Örneğin, oyuncunun vücudundan sarkması ve sallanmsı daha gerçekçi duracak.

İşte Detaylar:

1. Barycentre(kütle merkezi) Fiziği ve Top Kontrolü

Bir forvet oyuncusu vücut ağırlığını bir yöne doğru atarak ve diğer ayağı ile topu ters yöne atarak defansın dengesini bozabilecek ve kendisine şut veya pas için boş alan yaratabilecek.

Oyuncuların belirli denge merkezleri olacak. Bu dengeler yer çekimi, kütle merkezi gibi unsurlarla hesaplanacak.

FIFA 13’denDaha doğal ve akıcı animasyonlar, geçişler olacak.

Siz oyuncuyu kontrol edeceksiniz, fizik motoru da animasyonları, tersi değil. Yep yeni oynanış tarzının sizlere ne hissettireceğini anlatmak zor. Futbol oyunları kontollerinde devrim olacak.

2- Temas ve Fiziksellik

KONAMI, daha önceki PES serilerinde bunların zayıf olduğunu ancak PES 2014 ile bu zayıflıkların giderileceğini dile getirdi. Artık oyuncular boş alan için daha çok mücadele edecek.(topsuz alanda bile)

Kornerlerde kafa vuracak oyuncular ya da kendinden daha zayıf rakibine üstünlük kuracak oyuncular topsuz alanda dahi fiziksel temas içinde olup mücadele edebilecekler.

Rakibin formasına asılabilecek(Formalar oyuncuya yapışık gibi olmayacak ve çekmelere karşı gerçekçi hareket edecekler. Sünme gibi) ve hatta boş alan yaratmak için dirsekle müdahele edebileceksiniz.

Seri ve çevik oyuncular topla yapacakları kıvrak hareketlerle ya da topsuz olarak yapacakları bazı vücut çalımları ile rakibi dengesiz bırakabilecek. Hızlanabilecekleri alanlar yaratmak için topu çok ileri doğru atabilecekler.(Önceki serilerde vücut çalımları daha çok, estetik bir görüntüden ibaretti. Şimdi ise taktiksel birer silahlar-diyor KONAMI)

3-Takım Ayarları

Formasyon ayarları hala başarı için önemli bir rol oynuyor fakat artık “oyun alanları” sizin kontrolünüzde olacak. Böylece kilit oyuncularınız kritik alanlarda belirgin görevlere odaklanabilecekler.Mesela, takımınızın ön yani forvet bölgesini, derin defans yapan rakiplerin arasında pozisyon takip etme ve boşluk arama konularında odaklanmalarını sağlayabileceksiniz. Teoride, favori takımlarınızın oyun şablonunu çok kısa süre içerisinde farkedebileceksiniz. Savunma ve kondisyon konularına vurgu yaparsanız, zayıf takımların etkili stratejiler oluşturduğunu görürsünüz.Örneğin Celtic takımı şampiyonlar liginde Barcelonayı yendiğinde, savunma derinliği taktiğini çok iyi kullanmıştı. Ayrıca kendi seyircisi önünde oynama avantajını iyi değerlendirmişti. Bunları artık PES 2014 oyununda görebileceğiz.Edge Magazine dergisindeki yazılar TSC tarafından derlenip çevrilmiştir.

PES 2014 Ne zaman çıkacak?

2013 yılının sonbaharında, tahmini olarak ekim ayında raflarda olması bekleniyor

AFC Şampiyonlar Ligi PES 2014’de Yer Alacak

KONAMI, 22 Nisan’da Dubai’de gerçekleşen imza töreni ile, Asya Şampiyonlar Ligi (AFC)
Modunu resmen PES 2014‘e aldı. Bu turnuvada 32 takım yer alacak. Bir çok ülke’den bir çok takımın kıyasıya mücadele ettiği AFC modu ile ilgili detaylar şöyle…

KONAMI, UEFA Şampiyonlar ligi’nin lisansını elinde bulunduruyordu. Artık Avrupa’dan sonra Asya’nın kulüpler bazında en büyük turnuvası olan AFC Şampiyonlar ligini’de PES 2014’de göreceğiz. Toplamda 32 takımın mücadele edeceği turnuvada;

Pohang Steelers(G.KOre)
Al-Sadd SC (Katar)
Ulsan Hyundai(G.Kore)
Al-Ittihad FC (S.Arabistan)

gibi aralarında, Suriye, B.Arap Emirlikleri, G.Kore,Tayland, Katar, S.Arabistan, İran, Japonya vb bir çok ülkenin bir çok takımı yer alacak.

Kaynak: konami-pes2013.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: