Kişisel Blog Adına Herşey

Blackshot Bir MMOFPS Oyunudur. Oyunda Fazla Oyuncu Bulunup, Bol Etkinlik Yapılmaktadır. Ben Bir Oyuncusu Olarak Söylüyorum ; Oyun Gayet İyi . Sadece Grafik Açısından Eksikleri Var.

Oyunun Hikayesi :

4 Aralık 2033 öğlen saat 11:22 itibariyle, dünya tamamen yok oldu.

Yok oluştan önce ki on yıl içinde, gelişmiş ülkelerin büyük paralar harcayarak, insan klonlama üzerinde yaptığı çalışmalar, insanlığı dünya tarihinin en güçlü ve ölümcül silahını geliştirmeye yöneltti: Klon Askerler.
Güç bakımından kıyaslandığında robotların bile geri kaldığı, bir çeşit akıllı organizma olarak nitelendirilen bu silahlı yeni tür, savaş alanında ön saflarda çarpışan geleneksel asker tipi olarak isimlendirdiğimiz piyadelerin yerini aldı. Böylelikle, dünya üzerinde ki değerli kaynaklar için ülkelerin birbirleriyle yaptığı savaşlar, hem daha ucuza finanse edilebilecek, hem de savaşların etik olup olmama konusunda getirdiği sorular ve tartışmalar tamamen ortadan kalkacaktı.
Bu gelişmelerden sonra, dünya üzerinde ki ülkeler sınırlarını daha da genişletmek için birbirlerine saldırmaya başlamış, daha büyük klon orduları yaratmak için yeni kaynak arayışına girmişlerdi. Hiç umulmadık bir anda çıkan bu dünya savaşı, tüm gezegeni tamamen karışıklığa sürüklemişti. Dünyaya hakim olan bu kaos ortamı yıllarca sürdü.
Ta ki 2033 yılının 4 Aralık günü, saat 11:02’ye kadar.

Milyonlarca klon askeri tarafından kuşatılmış ve yok olmasına belki de dakikalar kalmış, nükleer silahlara sahip bir süper güç, sahip olduğu tüm nükleer cephanesini bir anda ateşledi. Son nükleer füze siloyu terketmeden önce, hedef dahilinde ki diğer nükleer süper güçlerin defans sistemleri otomatik olarak harekete geçti. Milyonlarca nükleer başlıklı füze, ardı ardına hedeflerine kitlenmiş bir şekilde yol alırken, füze savarlar bir bölümünü etkisiz hale getirdi ama hiç bir süper gücün, böyle bir saldırıya karşı koyabilecek uygun bir savunma sistemi yoktu. Hayatta kalmayı başaranların anlattıklarına göre, birçok nükleer füzenin havada birbirleriyle çarpışması üzerine, gökyüzü kırmızıya bürünmüştü…
… Ve 2033 yılının 4 Aralık günü, saatler tam olarak öğlen 11:22’yi gösterirken, geri kalan füzeler hedeflerini vurdu.

Eski hükümetlerin karşılıklı olarak yok olmalarından sonra, bir zamanlar ellerinde tuttukları güç, savaştan sağ çıkmayı başaran bazı şirketler ve askeri gruplar arasında paylaşıldı. Bu grupların bir çoğu, yer altında ki komuta merkezlerinde barınan gerçek insanlardan ordular yarattı ve daha sonrasında bu insanlar adeta kendi küllerinden doğarak, eski hayatlarına geri dönme yolunda büyük bir adım attı. Yer altı sığınaklarında, sadece eski tip silahlarla donanmış ve bu şekilde hayatta kalmayı başarmış olan bu gerçek insan orduları, şirketler ve askeri kurumlar arasında gelecekte çıkacak olan büyük savaşla, tekrar bir karışıklığa sürükleneceklerdi… ‘Klon Askerler’in temelini oluşturarak.
PARALI ASKERLER:

BlackShot, dünya üzerinde ki, paralı askerlerin oluşturduğu gruplar arasında başı çekmektedir. Şirketlerle, BlackShot askerleri arasında, sıkı ve bağlayıcı kurallardan oluşan iş sözleşmeleri yapılır ve BlackShot askerlerinin, bu sözleşmelerde maddeler halinde belirtilmiş olan görevlerini harfiyen yerine getirme zorunluluğu vardır. BlackShot çok uluslu bir yapıya sahip olduğu için, bünyesinde bulundurduğu paralı askerlerin bir çok kez rakip firmalar tarafından da kiralandığı olmuştur. Ama onlar için önemli olan, kimler tarafından tutuldukları değil, görevleri sırasında verdikleri ölümüne savaştır…
GAIA:

Enerji sektöründe faaliyet gösteren, kıyamet sonrası dünyasının, en güçlü ve en büyük holdingi olarak ortaya çıkmıştır. Tüm kıtalarda bulunan nükleer reaktörlerin çok büyük bir kısmını elinde bulundurmaktadır. Yeni dünya hükümetlerinin hepsi enerjiye ihtiyaç duydukları ve dolayısıyla Gaia kuruluşuna bir nevi muhtaç oldukları için, meydana gelen her olayda ya da alınacak her kararda, Gaia kuruluşu, hükümetleri doğrudan etkilemekte ve onları kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmektedir. Gaia kuruluşu, eski dünya teknolojisinin yeniden ortaya çıkarılması için yapılan çalışmaların yanı sıra, enerji sektöründe yeni üretim yolların bulunması için yapılan araştırma ve geliştirme çalışmalarında da aktif olarak rol oynamaktadır. Sahip oldukları nükleer reaktör tesisleri ve araştırma laboratuvarları, kana susamış insan avcılarının sık sık mesken tuttukları yerlerdir.
KLONLAYICILAR:

Yaşanan kıyametten sonra geriye kalan tüm klonlama tesislerini elinde bulunduran kuruluştur. Klonlama faaliyetlerini yerine getirebilmek için, ihtiyaç duydukları enerjiyi Gaia’ya dan sağlamaktadırlar ve bu durum eski dünyaya hükmeden bağımsız süper güçlerin aksine, onları bağımlı bir süper güç haline getirmektedir. Yaşanan nükleer savaş sırasında nedensiz bir yere doğal kaynakların yok edilmesi ve gerek duyulan mekanik teçhizat ve teknolojik bilgi azlığı, klonlama faaliyetlerinin limitli sayıda yapılması sonucunu doğurmuştur. Bunun yanı sıra, nükleer savaş başladığında, ilk vurulan noktaların, gelişmiş klon teknolojisine sahip, klon komuta merkezleri olmasından dolayı, bu durum yeni üretilen sınırlı sayıda ki klon askerlerin, eski örneklerine kıyasla, savaş alanında daha zayıf kalmalarına yol açmıştır. Klonlayıcılar, sahip oldukları klon teknolojisini daha üst seviyelere çıkarmak için çalışmalarına hiç durmadan devam etmekte ve yaptıkları çalışmaları korumak adına çok sayıda paralı askeri kendi bünyelerine katmaktadırlar.

Oyunun Rütbeleri : 


Oyunun Donanımları :

DONANIM
İSİM

STANDART ANA BAŞLIK

FİYAT

150BP

ETKİ:

Bir mesafeden kafaya alınacak darbeyi belli düzeyde azaltır.

DONANIM
İSİM

EL ÇABUKLUĞU (SİLAHLAR İÇİN)

FİYAT

150BP

ETKİ:

Silah değişimi esnasında harcanan zamanı azaltır.

DONANIM
İSİM

2. SEVİYE ZIRH

FİYAT

120BP

ETKİ:

Sveri olabilmek için hafif zırh. Bu zırh çeşiti, yakın dövüş silahlarının, normal ve makineli tabancaların vereceği hasarı azaltır.

DONANIM
İSİM

3. SEVİYE ZIRH

FİYAT

200BP

ETKİ:

Ortalama bir ağırlığı olan bu zırh çeşidi, pompalı ve saldırı tüfeklerinin vereceği hasarı azaltır.

DONANIM
İSİM

4. SEVİYE ZIRH

FİYAT

180BP

ETKİ:

Balistik koruması olan bu ağır zırh çeşidi, keskin nişancı tüfeklerinin vereceği hasarı azaltır.

DONANIM
İSİM

EK BOMBA YERİ

FİYAT

150BP

ETKİ:

Ek bomba yeri.


Oyunun Haritaları :

XI-TANG

Askeri operasyonlar Çin’in kalbine kadar genişlemiş durumda ve birbirine düşman iki taraf, stratejik önemi büyük olan XI-TANG bölgesini ele geçirip, kendi üssü haline getirmeyi amaçlıyor. Göreviniz, düşmanlarınızı avlayarak, bu kadim duvarların üzerinde, egemenliğinizi simgeleyecek olan bayrağınızı göndere çekmek olacak.

ENERJİ SANTRALİ

Yerin altına inşa edilmiş olan bu alternatif enerji santrali, düşman taraflar için, alışıla gelmişin dışında bir çatışma bölgesi yaratıyor. Göreviniz başta kolay gibi gözükse de, bu yer altı mağarasında görünüşün ne kadar aldatıcı olabileceğine bir kez daha tanık olacaksınız.

KUM FIRTINASI

Düşman taraflar, kum fırtınasının kasıp kavurduğu, tozlu bir orta doğu kasabasında, kozlarını paylaşıyor. Ele geçiren taraf için taktiksel avantaj sağlayacak üç farklı stratejik noktaya sahip olan bu kasabada, göreviniz basit; Kendi bayrağınızı savunurken, düşman bayrağını ele geçirmek.

AV

Sahip olduğu bir den çok ufak koridor sayesinde, düşmanlarınıza beklenmedik saldırılar düzenleyerek, bayraklarını ele geçirebileceğiniz bir çatışma bölgesi sizi bekliyor. Bu bölgenin sahip olduğu ikinci kat geçişi, düşman bölgesine sızma operasyonlarınızda size ek bir seçenek sunacaktır.

YIKIK ŞEHİR

Yaşanan kıyametin izlerini hala üzerinde taşıyan bu şehir, sahip olduğu stratejik konumdan dolayı, şirketlerin gözdesi haline gelmiştir. Bu şehre sahip olmak istiyorsan, yapman gerekenler, düşman bayrağını ele geçirmek ve gölgelerin içinde pusu kurmuş bir şekilde seni bekleyen düşmanlarına karşı gözlerini açık tutmak olacaktır.

Oyunun Silahları :

K2

AK-47 ve M-16’dan esinlenerek tasarlanan K-2, menzili ve gücü yüksek bir silah olup, aynı zamanda Kore Cumhuriyetinin standart askeri tüfeği olma özelliğini gösterir. Dezavantajı, taşıdığı 45 mm kurşunlardan dolayı AK-47 gibi popüler tüfeklere göre daha az etkili olmasıdır.
UZI

İsrail tarafından dizayn edilen ve geniş bir şarjör kapasitesine sahip olan bu otomatik tabanca, hafifliği ve yakın mesafede gösterdiği etki sayesinde, bir çok silahlı kuvvet tarafından kullanılmaktadır.
M24

M24 bir tür keskin nişancı tüfeğidir. Çok güçlü ve isabetli atış yapma özelliği gösterir. Diğer keskin nişancı tüfeklerine oranla daha ağır olan M24’lerin kontrolü, üstün bir uzmanlık gerektirmektedir.
MP5

Alman yapımı olan MP5’ler geniş kullanım seçeneklerine ve özel operasyonlar için birçok ek donanıma sahip olmasından ötürü özel kuvvetler, güvenlik güçleri, istihbarat elemanları ile kolluk görevlileri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Keskin nişancılar tarafından bir yan silah olarak da kullanılabilir.
AK74U

AK-74U, AKS-7U piyade tüfeğinin namlu uzunluğunun azaltılmasıyla ortaya çıkan otomatik bir tüfektir. En büyük avantajı yakın mesafede, makineli tabancalardan çok daha büyük bir güç göstermesidir. Bununla birlikte menzili de U21, MP-5 vb. silahların çok üzerindedir. Rusya Federasyonu ve özellikle Rus özel birlikleri Spetsnaz’lar tarafından tercih edilir.
M-16A1

A.B.D. yapımı olup, otomatik savaş tüfeği grubunda olan M-16’lar, Türk ordusu tarafından da kullanılmaktadır. Bu silahın çok hafif ve pratik bir gövde yapısı ve müthiş bir atış hızı bulunmaktadır. Tüfeğin namlusundan merminin ilk çıkış hızı 975m/s ve 930m/s gibi muazzam bir sürattedir. Bu sebeple M16 sıcak temas orta menzil muharebelerde tercih edilmektedir.
AK-47

AK-47, soğuk savaş yılları boyunca birçok çatışmada kullanılarak komünist blok için sembol haline gelmiş, bir otomatik gaz işlemeli, sovyet saldırı tüfeğidir. Ağır geri tepmesi olan bu tüfek, 7.62x39mm’lik mermiler kullanmaktadır. Dünya genelinde en fazla tercih edilen saldırı tüfeği olma özelliğini gösterir.
M4A1

M4A1, yüksek isabet oranının yanında, direk ölüm yerine ağır yaralanmaya yol açar ve hafiflik amacıyla 5.56 mm nato mermisi kullanır. Kompakt tasarımı ve güçlü ateş etme özelliği sayesinde yakın mesafe mücadelelerinde tercih edilen bir silahtır.
G36

Alman yapımı saldırı tüfekleri olan G36’lar dürbün özelliği sayesinde uzak mesafelerde, kullanana büyük avantaj sağlamaktadır. Buna rağmen, kısa mesafelerde karşınıza çıkabilecek biri durumunda, sorun yaşama ihtimaliniz yüksektir.
AWP

Rus yapımı AWP keskin nişancı tüfeği, 162×52 mm çapında olup, tek seferde 10 kurşun alabilme kapasitesine sahiptir. Karşı tatrafa verdiği hasar büyüktür ve yüksek isabet oranına sahiptir. Bu silahla düşmanınızın kurşun geçirmez yeleğini delmeniz bile mümkündür. Oyuna yeni başlayanlar için pek tavsiye edilmez.
PSG-1

Alman üretimi olan bu yarı-otomatik yüksek performanslı keskin nişancı tüfeği, genellikle en iyi keskin nişancılar tarafından tercih edilir. Güvenilir ve nişan alımı kolay bir silahtır.
FAMAS

Famas, Fransız yapımı bir saldırı ve piyade tüfeğidir. Sahip olduğu klasik bullpup yapısı sayesinde, büyük boy bir saldırı tüfeğinin bütün özelliklerini kompakt tasarımıyla birlikte verebilmektedir.
GALIL

İsmini tasarımcısı olan İsrailli subay Yisrael GALİLİ’den almıştır. Her ne kadar İsrail tasarımı olarak görünse de temel tasarım Fin M1962’den, kullanım mekanizması AK-47’den ve ateşleme mekanizması M1 Garand tüfeğinden alınmıştır. Şarjöründe 150 mermi bulundurma özelliğine sahip Galil’in en büyük dezavantajı yüksek ağırlığıdır.
HK416

Alman yapımı piyade tüfeğidir. HK-416, kendinden önce kullanılan popüler saldırı tüfeklerinde ortaya çıkan hataları temel alarak, bu hataların üzerine geliştirilmiştir. Bu piyade tüfeği yüksek dayanıklılık ve performans özelliği göstermektedir.
MP5K PDW

Son derece hafif ve çok düşük oranda bir geri tepme özelliğinin olması, MP5K PDW silahının yakın mesafe mücadelelerinde, ilk sırada tercih edilmesini sağlayan temel unsurlardandır. Düşük seviyede de olsa, bir dürbün özelliğiyle donatılmış olması bu silahın yakın mesafede ki performansını arttırırken, menzilin dışında çıkıldığında kurşunların dağılması, isabet ve karşı tarafa verdiği hasar oranını düşürmektedir.
MP7

Alman yapımı olan MP7, küçültülmüş bir saldırı tüfeğine benzer. Hafif ve kolay taşınabilir olmasının yanı sıra, 40 mermi kapasitesinde geniş bir şarjöre ve kesintisiz ateş edebilme özelliğine sahiptir.
XM8

XM8 Amerikan ordusu tarafından, Alman kuruluşu H&K ile birlikte geliştirilen, bir modüler saldırı tüfeğidir. Bu silahın hafif bir ağırlığa ve dengeli bir geri tepme oranına sahip olması sayesinde, kesintisiz bir şekilde ateş edildiğinde, karşı tarafa ciddi hasar verilebilir.
M4 SOPMOD

BP ile satılacak olan bu tüfek kendinden dürbünlü olup tepme oranı azdır.
M4 STRIDER

Kendinden dürbünlü olan bu tüfek Amerikan Denizcisi Karakteri ile kullanımı ile çok iyi bir kamuflaja sahiptir.

Oyunun Karakterleri :

Adam Garcia
Cinsiyet: Erkek Özellik: Savunma
Yaş: 40 Silah: M1GA1
Ülke: Meksika
Geçen on yıl boyunca, klon ordularına karşı yapılan bir çok savaşta yer alması ve bu savaşlardan her zaman sağ çıkmayı başarması, Adam’ı günümüzün en ünlü paralı askeri yapmıştır. Acımasız ve korkusuz olan bu savaşçının yolunuza çıkmaması için dua etmeye başlasanız iyi olur.
Vanessa Green
Cinsiyet: Kadın Özellik: Hız
Yaş: 22 Silah: MP5
Ülke: Birleşik Krallık
Eğer yaşamınıza değer veriyorsanız, bu kızın tatlılığına aldanmamanız gerekiyor. 2033 ylında meydana gelen dünya savaşı sırasında ailesini kaybettikten sonra, paralı askerlere katılmaya karar veren ve kısa sürede en özel askerlerden biri haline Vanessa, sahip olduğu hız ve çeviklik sayesinde, size fazlasıyla sorun çıkaracağına emin olabilirsiniz.
Travis Banner
Cinsiyet: Erkek Özellik: Hız
Yaş: Bilinmiyor Silah: MP5
Ülke: Bilinmiyor
2033 yılında patlayan dünya savaşı sırasında terk edilmiş öksüz bir çocuk olan ve evlatlık alınarak, yer altı komuta merkezlerinde, paralı askerlerin arasında yetişen Travis, sahip olduğu ölümcül hız sayesinde, savaş alanında düşmanlarına korku salan bir paralı asker haline gelmiştir.
Cathy Fin
Cinsiyet: Kadın Özellik: Savunma
Yaş: 38 Silah: M1GA1
Ülke: Kanada
Eski bir paralı askerin eşi olan Cathy’nin, kendisini en son hayal edeceği yer savaş alanıydı. Ama nükleer savaş sırasında eşinin onu korumaya çalışırken öldürülmesi tüm hayatını değiştirdi ve eşinin öcünü almak için, paralı askerlere katıldı. Bu süre içinde yıllarca, içinde beslediği kin ve nefret, onu bir ölüm makinesi haline getirdi.

Oyunun Kontrolleri ve Tuşları :Oyuncu Sıralaması :

SIRALAMA

1 Tripitaka 4897892
2 Zombie 4587002
3 MrSxD 4058765
4 HeroesV 3677592
5 Barracuda77 3144467
6 ıNA 3089792
7 CaLyPso 2708403
8 Sansar´Die 2293563
9 McQueary 2265688
10 ekselans 2183412


Kendi Bilgisayarımdan Oyundan Görüntüler :Oyunun Resmi Sitesi :

http://www.blackshot.com.tr

Oyunun İndirme Linki :

http://vertigo-icdn.pandonetworks.co…p_20130103.exe

Oyunun Facebook Sayfası :

http://www.facebook.com/blackshoturkiye

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: